Zklamaní či natěšení fanoušci třebovského hokeje? aneb Dobojováno

Finálová série KLM, která byla dimenzována na pět utkání, resp. tři výhry, skončila nezvykle brzy. Šťastným celkem není Světlá n/S., ale HC Slovan Moravská Třebová. Mnozí fandové mohou těžce nést, že nemohou přijít 9.března na očekávaný čtvrtý, rozhodující duel na druhé straně je jasné a potěšitelné: Králem krajského hokeje je Moravská Třebová. Titul krajského šampióna 2015/2016 patří po zásluze hráčům jeho HC a je v těch nejlepších rukou. A přitom se nevyvíjel nikterak snadno – náročné byly bitvy s Chocní (ČF), stejně jako s českotřebovskými Kohouty (SF). Forma hokejistů však zápas od zápasu gradovala. HC Světlá n/S. – HC Slovan 3:5 (2:1,1:1,0:3)Sestava (obvyklá): Turek – Pokorný, Kutmon, Rajnoha,Kršňák Rosendorf, Rajnoha, Kvapil – Faltus, Schneider, Peška, Muselík, Čikl, Aulehla, Černý, Duba, ProkopSvětelští museli vyhrát, aby si zachovali naději na další střetnutí. HC Slovan pro změnu nechtěli pokračováním série zbytečně riskovat nabídnutou příležitost k závěrečnému smeči.Domácí zahájili očekávaným a obrovským náporem, výsledkem byla vedoucí branka (3:21, Křišťan). Hosté neztratili odolnost vůli po vítězství, ubránili se i přesilovce, naopak Faltus (7:46) kontroval vyrovnávací brankou. Domácí znovu nalezli herní rytmus a brankou Žáka 2:1 (11:21) strhli opět vedení na svou stranu. Do konce třetiny už slovanisté nestihli dohnat manko..Druhou část zahájili domácí využitou přesilovkou (Blažek).Poté se hra přelévala ze strany na stranu, v polovině utkání byl stav 3:1 pro skláře. Slovan se musel tlačit dopředu, ale též nezapomínat na nebezpečí. Po chybě v defenzivě v 37.minutě dostali domácí výhodu trestného střílení, Dolinský však nájezd neproměnil. Jejich následného útlumu domácí se snažili využit třebovští hokejisté, naráželi na tvrdou hru (celkový počet vyloučených zápase:9 vs.6). Nakonec v přesilovce (38:04) Aulehla snížil na 2:3.Tím získala i poslední část hry dostatečný náboj. Hosté rozhodně nemínili „prodat kůži lacino“ a když se jim podařilo srovnat stav (52:53 Černý), vše bylo otevřené. Na ledě se dost jiskřilo, rozhodčí alibisticky vylučovali ponejvíce dvojice hráčů. Hosté stupňovali tempo když zbývalo do závěrečného hvizdu necelých pět minut, Faltus (55:02) rozvlnil síť za Koubským. Kdo s koho?Bohatýři z Moravské Třebové nejenže uhájili výsledek, dokonce přidali zlatou tečku (59:59 Čikl – do prázdné branky) a stali se zaslouženě krajskými šampióny. Byli lepším týmem než domácí, vítěz svou posledních ročníků. Konečné pořadí KLM 2015/2016: 1. HC Slovan M.Třebová, 2. HC Světlá n/S., 3. HC Č.Třebová, 4. HC Litomyšl.Takže odpověď na otázku v titulku je v něm samotném, pouze v opačném gardu: Natěšení, i když trochu zklamaní…Management pro fanoušky ovšem připravuje na páteční podvečer 11.března rozloučení se sezónou v ledové hale REHAU aréně.. Bližší na www.hcslovan.com. (mt)