Zprávy z atletického oddílu

Po covidem zkrácené loňské sezóně a velkém úspěchu přípravkového družstva dívek, jsme se s nadšením vrhli do další atletické sezóny. Při přestupu do kategorie mladších žákyň a žáků, bychom chtěli zužitkovat zkušenosti z předchozích sezón a získat minimálně dílčí úspěchy i pro nás v nových, většinou technických disciplínách.

První kolo soutěže družstev bylo novinkou pro všechny týmy Pardubického kraje. Ve Vysokém Mýtě se sešla všechna družstva  kraje a rozdali si to v přespolním běhu. Děvčata si ve složení Betka Dvořáková, Nika Kučerová, Majda Krejčí a Didi Václavíková doběhla pro krásné  3 místo. Dita a Magda se svými výkony nominovaly na MČR v krosu ve Slavkově u Brna, kde další týden sbíraly cenné zkušenosti mezi ostřílenými závodnicemi. Ze 108 zúčastněných skončily Dita na pěkném 44 a Magda na 60 místě. Kluci ve složení Kuba Kučera,  Kuba Holík, Seba Kačer, Ráďa Šimon a Šimon Kolář  taky zabojovali a skončili celkově na 6 místě.

Dne 30.4. se Dita Václavíková, Magdalena Krejčí, Jolana Krejčí a Bětka Dvořáková pustili do pětibojařského klání na Svitavských vícebojích. Neztratily se ani na pro ně v nové disciplíně 60 m překážek, ani v dalších disciplínách a v celkovém pořadí skončily Dita na 8., Magda na 17. , Bětka na 20. a Jolča na 26.  místě z 35 zúčastněných slečen z celého širokého okolí.

Zatím posledním závodem, na který se vydali hájit naše barvy Dita Václavíková, Zuzka Houserová, Magda Krejčí a Raďa Šimon byl výběh do Pekláku. Ďábelská sjezdovka a 500 m dlouhá trať byla náročná, ale s odvahou ji zdolali všichni naši svěřenci a Dita si doběhla v čase 3.37 pro skvělé 3. místo,  Majda v čase 3.46 byla 6 ve své kategorii. Zuzka v čase 6.12 získala 4.místo a Radovan v nabité kategorii kluků v čase 4.21 obsadil 11. místo.

Všem našim atletům děkujeme za předvedené výkony  a přejeme hodně úspěchů  v dalších kolech atletických soutěží.