Kohouti odvrátili mečbol

Z dosavadních sedmi vzájemných utkání dvou Třebových slovanisté uspěli jen dvakrát. Přitom na cizím ledě obdrželi nemalou „dardu“ (11+8 branek¨). V osmém zápase, které mohlo hosty posunout už do finále, se ovšem zázrak nekonal, třebaže k němu bylo velmi blízko. S rozepjatými křídly se domácí Kohouti vzlétli na Moraváky pěkně zhurta a už ve 4.minutě měli dvougólový náskok (2 Jindřich). Hosté nekapitulovali. Mička (6:15) dovedl svůj tým na dostřel (2:1). V 17.minutě Aulehla neproměnil nařízené trestné střílení. Přesto tlak domácích byl oslaben natolik, že do druhé části vstupoval HC Slovan s přijatelným stavem ve skóre.Vývoj utkání byl poměrně poklidný, s možnostmi i vyloučeními na obou stranách. Brankáři podávali spolehlivý výkon. V polovině utkání domácí získali výhodu přesilovky 5 na 3 (Rajnoha, Muselík), čehož však nedokázali využít. Zápas dostal nový náboj…Gólových situací se zrodilo dost, ale všechny vyzněly naprázdno: v druhé části gól nepadl. O napínavost v závěrečné části bylo postaráno…Obrovská vůle po vítězství kulminovala 3 a půl minuty před koncem – Kobza vyrovnal a zápas dospěl k hektickému závěru. Kdo s koho? O minutu později získali domácí přesilovku (OT Kvapil), kterou po půlminutě zúročili (3:2). Hosté šli do rizika – bez brankáře (vyrovnaný početní stav na ledě), to jim však nepomohlo.Česká Třebová ubránila rozdílový a vítězný gól Pelana, vyrovnala stav série na 2:2 a může se chystat na nedělní bitvu v REAHAU aréně. Dosud nejlepší výkon Moravskotřebováků ve vzájemných duelech. Tentokráte byli lepším týmem!Nebýt úvodního zaváhání a smůly v závěru, mohlo v myslích hráčů i fanoušků být mnohem veseleji. . Přijďte v neděli na poslední semifinálový zápas s Českou Třebovou… Vítěz postoupí do finále (mt)